Дата хакатон Кодування да Вінчі: Цифрове життя культурної спадщини у Німеччині

collage180 учасників дата хакатону Кодування да Вінчі (Coding da Vinci) завантажили 600,000 вільних файлів у Вікісховище: фільми столітньої давності, записи механічного піаніно, фотографії Другої світової війни, відскановані сухі квіти та інше культурне надбання з німецьких музеїв, архівів і бібліотек.

Проект Imperii-Viz: один із компонентів дата хакатону Код да Вінчі

Угода про право власності Götz von Berlichingen на замок Hornberg. Фото з архіву Castellan/Burg Hornberg, у суспільному надбанні

Угода про право власності Götz von Berlichingen на замок Hornberg. Фото з архіву Castellan/Burg Hornberg, у суспільному надбанні

Такі документи, як цей, часто експонують у музеях, але мало хто насправді їх читає.

Для Кодування да Вінчі Академія Наук і Літератури у Майнці виклала у вільне користування матеріали 200-річної давності проекту “Regesta Imperii” (RI) – 130,000 адміністративних документів романо-германських королів і імператорів.

А пять студентів айтішників із Штутгарта і Ляйпціга створили веб-аплікацію Imperii-Viz, яка доповнює дані RI зображеннями із Вікісховища і текстами про імператорів і королів із Вікіпедії. Коли користувач обирає короля, з’являється мапа Європи, де цей король найчастіше видавав адміністративні документи.

Кодування да Вінчі створив майданчик для співпраці інституцій культури і програмістів, без якої неможливе створення структурованих даних і занурення із сьогодення в історію.

Кодування да Вінчі провели Wikimedia Deutschland разом із партнерами: Німецькою Цифровою Бібліотекою, Сервісним центром оцифування і Open Knowledge Foundation.

Більше інформації:
When cultural heritage gets a digital life
“Beschränkt euch nicht, denkt nach vorne!” – Coding da Vinci 2015 startet fulminant

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.