Показ фільму Вінсента Муна «Кримські стежки»

Вінсент Мун, фотографія Antje Taiga Jandrig

Вінсент Мун, фотографія Antje Taiga Jandrig

30 січня у Музеї Івана Гончара (Київ) о 17:00 відбудеться показ фільму «Кримські стежки» французького режисера Вінсента Муна, за участі консультанта фільму Олександра Рибалка. Показ відбудеться в рамках представлення проекту :::стежка::: агенції АртПоле, за участі Олі Михайлюк та Рустема Скібіна (презентація цього проекту розпочнеться о 16:00).

Проект :::стежка:::стартував влітку у Києві після того, як його підтримали на Спільнокошті. Кримськотатарські орнаменти у виконанні кераміста Рустема Скібіна опрацьовував польський стріт-артист Артур Вабік. Існує також вінницька :::стежка::: з творів Михайла Коцюбинського, створена у співпраці Олі Михайлюк, Рустема, художниці Юлі Гушул та Лабораторії актуальної творчості. :::стежка::: проявилася і в Приазов’ї — мурал створив київський художник Андрій Гуренко.

Навесні АртПоле планує продовжити :::стежку::: — закінчити розписи у Бердянську й Вінниці та вирушити до інших міст: Чернівців, Львова, Варшави, а далі Мюнхена, Парижа, Барселони, Лісабону.

«Кримські стежки» — фільм незалежного французького режисера Вінсента Муна (фр. Vincent Moon, народився 25 серпня 1979-го року в Парижі), відомого своїми короткими фільмами, в яких присутня наживо виконувана музика. Він працював як з невідомими музикантами інді-рок сцени, так і з всесвітньо відомими колективами, такими як Том Джонс, R.E.M. та Arcade Fire. Його фільм про японського музиканта Kazuki Tomokawa «La Faute Des Fleurs» (2009) переміг у номінації Sound & Vision Award на Копенгагенському міжнародному фестивалі документального кіна CPH: DOX в листопаді 2009-го року.

З січня 2009-го року він живе в дорозі, експериментуючи з польовими записами і відео, подорожуючи по всьому світу в пошуках рідкісних музикантів для своїх фільмів.

2011-го та 2012-го року від подорожував Україною. Вінсент Мун приїхав до Львова на міжнародний кінофестиваль Wiz-Art, показав свої фільми та провів майстер-клас під назвою “Номадичне кіно і нові технології”. У Карпатах він записав гуцульські пісні у виконанні двох фольклорних гуртів і створив фільм CARPATE. У київському Гідропарку він зняв відомий етно-хауз гурт ДахаБраха і фільмз цим гуртом увійшов до проекту Take-Away Show. Також Вінсент зняв гурт Древо із села Крячківка Полтавської області – дивитися фільм, та ексцентричну виконавицю народних пісень Лукерью Кошелову з села Ліново – дивитися фільм. В Одесі він працював зі старими виконавцями єврейської музики, фільм з якими так і називається YIDDISH! the last yiddish singers of Odessa. В Ялті він зняв фільм-портрет THE LAST KOBZAR про старого кобзаря Остапа Юрійовича Кіндрачука.

Більшість його фільмів доступні для безкоштовного перегляду онлайн і для відкритих безкоштовних показів будь-де у світі під ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах.

Сюжети з Криму склалися в повнометражний фільм «Кримські стежки» — про традиційну музику народів Криму: кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фрагменти, які не ввійшли до фільму, можна подивитися на Vimeo під ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах.

 

(Джерела: «Кримські стежки»; Вінсент Мун: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вінсент_Мун; персональний сайт)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.